Koihime Musou yayımlandı

MangaGamer'ın yaklaşık bir yıldır İngilizce lokalizasyonu üzerinde çalıştığı Koihime Musou, 28 Şubat 2011 itibarıyla internet üzerinden yayımlandı. 34,95€ (yaklaşık 80TL) karşılığında satın alabileceğiniz oyunun toplam boyutu 1,33GB ve iki parça halinde indirilebiliyor. Klasik Çin edebiyatının en önemli dört eserinden biri sayılan Üç Krallık (Romance of the Three Kingdoms) temel alınarak hazırlanan bu yapım, ordunuzu çeşitli taktikler doğrultusunda yönetmenizi gerektiren strateji bölümleri de içeriyor.

Koihime Musou ile ilgili tartışmaya yol açan en önemli konu, karakter seslendirmeleri olmadan yayımlanıyor olması. Daha önce MangaGamer'a ait blog'da belirtildiği üzere oyun, yirmi beşe yakın karakter için alanında meşhur sanatçılar tarafından yapılan seslendirmeler içeriyor. Bu seslendirmelerin lisanslanması için ödenmesi gereken ücret fazlasıyla yüksek olduğundan böyle bir karar vermek durumunda kalınmış, fakat iyi bir haber olarak 2000 satış rakamı yakalandığında seslendirmeleri içeren bir yama yayımlanacağı eklenmiş. O zamana kadar kullanıcılar tarafından hazırlanan gayrıresmi yamaları kullanabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Ö
    2011-03-08 00:33:17

    Strateji öğeleri içeren bir görsel roman olarak Sengoku Rance ilgimi çekmişti (vndb sitesindeki en yüksek notlu romanlardan birisi olması sebebiyle) ama henüz bakmadım. Bu Koihime Musou da anladığım kadarıyla onunla aynı tarzda. Güzele de benziyor. Seslendirmeli olarak oynama fırsatı varsa kesinlikle öyle oynanmalıdır.