Hakkında

Görsel roman nedir?

Macera oyunlarının bir alt dalı olarak kabul edilen, lakin çoğunlukla oyundan çok etkileşimli bir kitabı anımsatan yapımlardır görsel romanlar. Normal oyunlara göre hayal gücünüzü daha fazla çalıştırır, basılı kitaplardan farklı olarak size seçim şansı tanır ve hikâye anlatımını görsel ve işitsel öğelerle destekleyerek üzerinizde bıraktığı etkiyi güçlendirir. Anime/manga seviyorsanız, saatlerce bilgisayarın başında oturup bir şeyler okumaktan sıkılmıyorsanız, neredeyse tamamı Japon yapımı olan görsel romanları denemenizi öneririz.

Görsel romanların genel yapısı, tarihi ve türleri hakkında çok daha geniş içerikli bilgi için ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

Sitemizin amaçları

gorselroman.net'in kuruluş amaçlarını dört ana başlık altında ifade edebiliriz:

  1. Görsel romanlar hakkında bir Türkçe bilgi kaynağı ve tartışma ortamı oluşturmak
  2. İngilizce çevirisi tamamlanan görsel romanları bildirmek
  3. Görsel romanları Türkçeye çevirecek bir ekip oluşturmak
  4. İnsanları, farklı bir biçimde de olsa, okumaya teşvik etmek

Ekibimiz

Şu an için ekibimiz tek kişilik ordu, tek tabanca, yalnız kovboy ya da kısaca sap şeklinde varlığını sürdürmektedir. Aramıza katılmak, site içeriğine katkıda bulunmak isteyenlereyse kapımız daima açıktır.

  • erengy: Site kurucusudur, ben'dir. Görsel roman sevdasını mümkün olduğunca çok insana yaymak istemektedir. Kişisel sitesine buradan, vndb profilineyse şuradan ulaşılabilir.

İletişim

İletişim için aşağıdaki e-posta adresini kullanabilirsiniz: